• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Spiny našel domov


maltézský psík nebo jeho kříženec, pes, 2-3 roky, KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020000320638

Spiny je maličký psík (necelé 4 kg), který je sice velice mazlivý, lidi má moc rád, rád si Vám vleze na klín nebo se vedle Vás uvelebí na gauči, i chování se mu líbí, ale pokud mu děláte něco, co se nemá rád (např. koupel), tak se neváhá ohradit. Naštěstí mu ale nevadí náhubek, takže zbytečným konfliktům lze bezpečně předejít a s náhubkem ví, že nemá protestovat, tak to ani nezkouší. Kupodivu mu ale nevadí stříhání, to zvládá i bez náhubku na celém těle v klidu. S fenkami i psími kluky vychází dobře, rád si s nimi pohraje a proběhá se, i když doma se to snaží šéfovat. Stejně v pohodě snáší i kočičky. Na vodítku je trochu splašený, ale vzhledem k jeho velikosti ho snadno ukočíruje každý. Doma je čistotný, ale má snahu si trochu značkovat teritorium (dobře ale snáší nošení "pásu proti značkování"). Pokud zůstane sám, chvilku štěká, ale pak přestane a samotu už zvládá. Jedním slovem je to malý bytový psík, co si hraje na velkého :-)

1.10.2017 byl nalezen v katastru obce Lásenice na Jindřichohradecku. Byl nalezen velice zanedbaný a plný blech, ale již je odblešený, vykoupaný a ostříhaný.

Více fotografií naleznete zde.

1. 12. 2017 - Spiny odjel bydlet do baráčku ke kočičce do Nové Včelnice a čas od času z něj bude i Pražák.

22. 11. 2017 - Spiny byl vykastrován.

8. 11. 2017 - Spiny byl naočkován a načipován (981020000320638)

7. 11. 2017 - Spiny byl u paní střihačky, která mu upravila sestřih :-)

1. 11. 2017 - Do péče jsme přijali nalezence z katastru obce Lásenice. 1. 10. ho zde našli houbaři a dočasně mu poskytli azyl, ale natrvalo si ho nechtěli nechat a tak byl po dohodě s obcí umístěn k nám. Byl nalezen velice zanedbaný, nálezci mu ostříhali zacuchané dredy, u nás podstoupil zatím odblešení a koupel. Až si trochu zvykne, upravíme i sestřih :-)