Red - FeLV + našel domov


kocourek, cca 10 let, (ev. číslo 2022/01/03), KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020000773176

Kocourek byl nalezen ve Lhotě u Číměře koncem listopadu 2021.

Red je bohužel FeLV pozitivní - více o této nemoci se můžete dočíst zde - https://www.metropolevet.cz/felv/ Nicméně tato nepříznivá diagnóza mu neubírá na úžasné povaze. Je to veliký mazel a strašně přátelský kocourek, který vyhledává kontakt s lidmi. Je klidný, hodný, v bytě vůbec nic neničí, mazlí se, hraje si. 

Hledáme pro něj domov jako jedináčkovi nebo s jinou FeLV pozitivní kočičkou . FeLV pozitivní kočičky potřebují bydlet sami nebo s FeLV pozitivní kočičkou a samozřejmě pouze uvnitř. Na nikoho jiného nemoc přenosná není. A při dobré péči můžou dělat radost mnoho a mnoho let.
Reda sice delší dobu trápil průjem, ale již jsme zaléčili a má bobek předpisový :-) Rád baští a chce se tak moc mazlit. 

Více fotografií naleznete zde.

5. 5. 2023 - Kocourek byl přes 1 rok šťastný v dočasné péči a dočasková teta si ho také zamilovala a nyní se rozhodla, že Red již zůstane napořád. Bydlí tedy v Otíně a má super rodinu. Děkujeme.

11. 10. 2022 - Dnes Redovi vytrhali zbytek zubů, nemá už vůbec žádné. On je ale naprosto v pohodě, žere, hraje si, mazlí se. Má ATB a za 13 dní ho čeká vyndání stehů (jelikož minule na vstřebávací stehy nereagoval dobře). 

29. 8. 2022 - Red dnes podstoupil revizi chrupu. Zuby měl hodně špatné, takže šly skoro všechny ven, zbyly mu jen 3. Dostal na 8 dní ATB. Kvůli jeho pozitivitě na FeLV se mu samozřejmě před narkozou dělali krve - výsledek nás potěšil. Má pěkné červený krvinky a hraniční hodnoty ledvin z minulých výsledků se vůbec nezhoršují, takže na to, že má FeLV je v dobré formě

31. 3. 2022 - Red byl vykastrován a načipován. U kočiček FeLV pozitivních je kastrace sice pro někoho sporná, ale vzhledem k tomu, že jeho kocouří smrádek byl celkem silný, asi bychom mu domov uvnitř našli jen těžko. Naštěstí vše zvládl na jedničku.

10. 2. 2022 - Laboratoř potvrdil FeLV pozitivitu.

7. 2. 2022 - Red byl na kontrole, přibral z 3,6 na 3,9 kg. Vzorky krve (abychom potvrdili FeLV pozitivitu - zatím zjištěna rychlotestem) a trusu (koprologie neukázala parazazity, ale možností, co vše může v trusu být, je bohužel strašně moc, tak snad se přiblížíme více) byly poslány do laboratoře na vyšetření.

24. 1. 2022 - Kocourka i po důkladném odčervení trápí průjem, proto jsme ho dnes vzali na veterinu, kromě špatného krevního obrazu a špatné peristaltiky střev jsme bohužel přišli na další závažnou diagnózu - kocourek je FeLV pozitivní. Zatím dostal ATB, bude dostávat léky na podporu imunity a probiotika.

21. 1. 2022 - Dnes jsme přijali kocourka nalezeného 26. 11. 2021 ve Lhotě u Číměře. Nálezci se ho ujali a nechali ho veterinárně ošetřit, ale jelikož si ho nemohli nechat a na inzerci dosud nikdo nereagoval - ani původní majitel ani zájemce o adopci, umístili kocourka k nám.