Tormund našel domov


kocourek, 2 roky (narozen 18. 6. 2016), KASTROVANÝ

Tormund je milý, velice mazlivý kocourek. Bývalá majitelka ho k nám dala z důvodu, že ji někdy agresivně kouše. Když k nám přišel, byl velice vystresovaný a projevoval se dost zvláštně (popsáno pod obrázkem), ale nyní si již zvykl a asi je u nás spokojený, protože se mazlí jak o život a zatím nás "neochutnal". Občas je vidět, že když ho při hře více rozdovádíme, tak sklopí uši a přitvrdí, ale v tuto chvíli se dá přestat, on se zklidní nebo ho přesměrujeme na míček, se kterým se umí vyblbnout a pak je již zase tím mazlíkem jako vždy :-) Je to jen o tom vystihnout ten správný okamžik, kdy už se nehlídá a může kousnout více než je člověku milé. Ale je krásně čitelný a není to problém. Jinak je čistotný a s ostatními kočičkami se naučil komunikovat a má je rád :-) Miluje hry, proto zásoba míčků, provázků a veliké škrabadlo nebo přístup ven je to, co v novém domově rád využije :-) Má rád i cizí lidi, ke každé návštěvě se hned hrne a kdo by si nepřečtl o jeho minulosti, nikdy by ho nenapadlo, že to mohl být problémový kocourek.

Více fotografií naleznete zde.

16. 6. 2018 - Po více než roce u nás se konečně usmálo štěstí na Tormunda. Odjel bydlet na chalupu do obce Kolence, kde bude mít k dispozici jak dům, tak uzavřený dvůr a bude si zde kralovat, jak mu bude libo :-)

10. 1. 2018 - Z Torýska je normální pohodový kocour, má rád i cizí lidi, ke každé návštěvě se hned hrne a kdo by si nepřečtl o jeho minulosti, nikdy by ho nenapadlo, že to mohl být problémový kocourek.

20. 6. 2017 - Torýsek je u nás asi spokojený, protože se mazlí jak o život a zatím nás "neochutnal". Občas je vidět, že když ho při hře více rozdovádíme, tak sklopí uši a přitvrdí, ale v tuto chvíli se dá přestat, on se zklidní nebo ho přesměrujeme na míček, se kterým se umí vyblbnout a pak je již zase tím mazlíkem jako vždy :-) Je to jen o tom vystihnout ten správný okamžik, kdy už se nehlídá a může kousnout více než je člověku milé. Ale je krásně čitelný a není to problém. Jinak je čistotný a s ostatními kočičkami se naučil komunikovat a má je rád :-)

5. 6. 2017 - Tormund je zvláštní kocourek. Z jeho chování nám není úplně jasné, co má za problém, ale něco to je :-D Nejdříve byl velmi vykulený z pobytu u nás. Jakmile jsme se přiblížili tak na metr, začal hystericky řvát, syčet, svalil se na bok, sklopil uši a jak zjednaný mlátil ocasem ze strany na stranu. Postupně nás nechal přibližovat se blíž a nyní si vyloženě vynucuje mazlení, ale stále je nevyrovnaný. Z ničeho nic se mu změní výraz a najednou jeho láska je zase stejný strach a panika jako první dny.

Zatím je u nás krátce, nicméně je vidět že si zvyká. Má rád šplhání, hry s míčkem či provázkem. S ostatními kočičkami zatím moc komunikovat neumí, ale i to se časem jistě napraví.

31. 5. 2017 - Dnes jsme do péče přijali ročního kocourka od majitelky. Důvody proč ho majitelka dávala pryč shrnuje v e-mailu: "Kocourka jsem dostala když mu bylo 5 týdnů, umí být velice mazlivý a hodný, ale pak začne bezdůvodně kousat až do krve (nejspíš si myslí, že je to hra). Opravdu jenom kouše, neškrábe. Snažila jsem se to řešit různými způsoby, ale bohužel nic nepomohlo. Je vykastrovaný a mám ho v bytě, ale přesto si myslím, že je to spíše venkovní kočka. Každopádně dostala jsem se do situace, kdy už to nejde řešit jinak, než že ho dám pryč. Bydlím na studentském bytě a bohužel kvůli jistým změnám se budu muset přestěhovat do nejmenšího pokoje. Vím, že by se tam velice trápil."