Pepíček našel domov


kocourek, narozen cca na jaře 2017

Pepíček je tak trochu postižený kocourek. Do nedávna to bylo normální zdravé kotě, pak se ale něco stalo a začal se motat, nevěděl kde je a tak ho jeho majitel přinesl na veterinární kliniku. Příčina problémů zjištěná nebyla, ale vše ukazuje na neurologický problém. Kocourkův majitel se ho zřekl a tak Pepíček putoval k nám. Špatně ovládal chůzi, neorientoval se v prostoru, z jakékoli změny byl zmatený. Jeho stav se pomalu mění k lepšímu, ale že by byl někdy úplně bez obtíží nepředpokládáme. Nejdříve nebyl schopen fungovat mezi ostatními zvířaty a orientovat se v prostoru (narážel, padal ...), nyní si již zvykl na byt, kde je a pohybuje se sice svým zvláštním houpavým způsoben, ale více méně bez problémů. I s ostatními zvířaty (kočky, psy) se už dokázal vypořádat a i oni si na něj zvykli a neterorizují ho. Pepíček je nesmírně mazlivý a vděčný.

Hledáme pro něj klidnější domácnost, kde bude mít svůj bezpečný prostor (bez schodů) a kde bude milován i přes svůj hendicap.

Více fotografií naleznete zde.

12. 2. 2018 - Pepíček odjel do baráčku v Jindřichově Hradci do rodiny milující zvířata všeho druhu, takže bude mít i spoustu zvířecích kamarádů :-)

23. 1. 2018 - Kocourkův stav se pomalu mění k lepšímu, ale že by byl někdy úplně bez obtíží nepředpokládáme. Nejdříve nebyl schopen fungovat mezi ostatními zvířaty a orientovat se v prostoru (narážel, padal ...), nyní si již zvykl na byt, kde je a pohybuje se sice svým zvláštním houpavým způsoben, ale více méně bez problémů. I s ostatními zvířaty (kočky, psy) se už dokázal vypořádat a i oni si na něj zvykli a neterorizují ho.

22. 12. 2017 - Dnes jsme do péče přijali kocourka z veterinární kliniky v Jindřichově Hradci. Jedná se o postižené kotě. Špatně ovládá chůzi, neorientuje se v prostoru, z jakékoli změny je zmatený. Do nedávna to bylo normální zdravé kotě, pak se ale něco stalo a začal se motat, nevěděl kde je a tak ho jeho majitel přinesl na veterinární kliniku. Příčina problémů zjištěná nebyla, ale vše ukazuje na neurologický problém. Kocourkův majitel se ho zřekl a tak Pepíček putoval k nám.

Protože se však neumí v otevřeném velkém prostoru pohybovat, je jeho útočištěm klec, kde má vše potřebné, co potřebuje - záchod, pelíšek, krmení a vodu. Ven chodí pod dozorem, protože často naráží a jakýkoli pohyb okolo ho děsí - leká se (u nás je zvířátek více, takže by byl neustále ve stresu).