Mikeš Očičko našel domov


kocour, cca 10-15 let, KASTROVANÝ, (ev. číslo 2019/03/04)

Kocourek byl nalezen v Třeboni a umístili ho k nám z Veterinární kliniky za branou, jelikož se mu nepovedlo najít domov přímo odsud. Kocourek je již starý, byl nalezen již vykastrovaný, takže asi kdysi někomu patřil, a je slepý (luxace čoček oboustranně - čočka uvnitř oka není ve správné pozici, momentálně mu nepůsobí žádný problém, ale v budoucnu se může stát, že se zvýší nitrooční tlak a vznikne glaukom, což se dá řešit odstraněním čoček nebo celého oka) a pravděpodobně i hluchý, jelikož nereaguje ani na vysavač a také velice hlasitě mňouká, což většinou hluché kočičky dělají, jelikož se neslyší.

Mikeš je vděčný mazel. Zvládá i společnost ostatních kočiček i pejska. Záchůdek používá v pohodě, doma si vybere svoje místo a z něj postupně prozkoumává okolí :-) a vrací se zase zpět. Zvládá i lézt po škrabadle nebo vyskočit na postel.

Hledáme pro něj nový domov v bytě, kde se nebude dít moc velkých změn, aby si přes svůj handicap užil ještě spokojený kočičí život. Pokud jsou věci na svém místě, tak se se ztrátou zraku dokáží zvířátka vypořádat v pohodě. 

Více fotografií naleznete zde.

30. 9. 2019 - Po půl roce u nás se usmálo štěstí i na Mikeše. V místním tisku si ho vyhlédl starší manželský pár a rozhodli se mu nabídnout domov, který sdílejí již s 2 zachráněnými kočičáky a 1 pejskem. Mikeš bude tedy bydlet v domečku na Otíně. 

22. 3. 2019 - Kocourek byl nalezen v Třeboni začátkem března a umístili ho k nám z Veterinární kliniky za branou, jelikož se mu nepovedlo najít domov přímo odsud. Kocourek je již starší, byl nalezen již vykastrovaný, takže asi kdysi někomu patřil, a je slepý.