Lapina našla domov


kočka, 3-4 roky (nar. 2016-2017), KASTROVANÁ, (ev. číslo 2019/05/03)

Kočičku jsme přijali i s jejími ještě slepými koťaty dne 7. 5. 2019 ze zemědělského družstva v Pluhově Žďáře, kde je kolonie koček, které se neustále množí. Pomalu je budeme přijímat, mazlivkám hledat nové domovy a plašanky po kastraci pustíme zpět.

Lapina byla zprvu velice nekontaktní, pomalu se nám s ní podařilo navázat kontakt, ale stále je velice obezřetná a o lidi nestojí. Nicméně, když ji potřebujeme chytnout, nechá se a zvládla i jakoukoli manipulaci na veterině (vyšetření sonem, braní krve, podávání léků do tlamičky). Záchod používá předpisově a v jídle také není vybíravá. S ostatními kočkami vychází dobře.

Více fotografií naleznete zde.

13. 9. 2020 - Lapina našla po více jak roce nový domov. Bude bydlet nedaleko depozita v Jindřichově Hradci. Tak snad se jí bude líbit :-)

30. 10. 2019 - Na dnešní kontrole byla Lapina shledána, že je v pořádku. Již zase žere a přibírá.

24. 10. 2019 - Lapina dostává ještě jiný druh ATB a také kortikoidy.

17. 10. 2019 - Lapina dostala na 7 dní ATB, jelikož v trusu bylo zjištěno větší množství klostridií. Testy na FIV a FeLV byly negativní.

12. 10. 2019 - Dnes jsme s Lapinou navštívili veterináře, jelikož nám hubne. Nic zásadního se bohužel nezjistilo, krve jsou v pořádku, na sonu má jen hůře vypadající játra, ale u koček to často bývá i tím, když méně žerou, což Lapina teď papá méně a hubne. Dostala podpůrné léky, kapačku, dodělají se testy na FIV, FeLV a koprologie a snad zjistíme, čím to, že není v kondici. Jinak přes počáteční strachy při chytání, tak vyšetřování i ošetřování a podávání léků do tlamičky snáší dobře. 

20. 8. 2019 - Lapina se již nechá i pohladit, sice je vidět, že je ve střehu, nicméně kontakt již trpí a časem si ho jistě začne i užívat :-)

19. 7. 2019 - Lapina byla vykastrována.

7. 5. 2019 - Kočičku jsme přijali i s jejími ještě slepými koťaty (Lap a Lapi) ze zemědělského družstva v Pluhově Žďáře, kde je kolonie koček, které se neustále množí. Pomalu je budeme přijímat, mazlivkám hledat nové domovy a plašanky po kastraci pustíme zpět.