Božan našel domov


kočka, mladý, KASTROVANÝ, (ev. číslo 2019/07/11)

Kocourek byla nalezena "u Václava" v Jindřichově Hradci dne 19. 7. 2019.

Je hodný, chytrý, při ošetřování naprosto klidný a bezproblémový. Nalezen s frakturou přední končetiny, která mu byla 20.7. operativně ošetřena.

Více fotografií naleznete zde.

24. 7. 2019 - Božanův příběh zaujal mnoho lidi a našli se i takoví lidé, kteří neváhali nabídnout mu domov s tím, že zvládnou i pooperační péči a tak kocourek odjel rovnou z kliniky do nového domova do Nové Včelnice.

20. 7. 2019 - Kocourkovi byla operativně ošetřena zlomenina přední packy a dostal externí fixátor, který udrží kosti na správném místě :-)

19. 7. 2019 - Tenhle neskutečně mazlivý kocourek byl nalezen zraněný u hřbitova ve Václavské ulici. Na veterině se ukázalo, že má zlomenou packu a zítra ho čeká operace. Měl na sobě již stará zranění a škrábance, a tak se jevilo, že žije venku. Ale neskutečně se celou dobu s nálezkyní i s paní doktorkou mazlil, přestože ho trápili vyšetřením. Poslušně držel na stole a mazlil se. Nálezkyně začala pátrat po okolí a hledat majitele, jelikož nemohla uvěřit, že by takový mazel ničí nebyl. Bohužel zjistila, že kocourkova majitelka se asi před půl rokem odstěhovala a jeho nechala na ulici na pospas osudu.  Kocourek žebral jídlo od lidí na zastávce a jedna hodná paní ho tam chodila krmit (od ní jsou všechny informace), bohužel si ho ale nemůže nechat. Záhadou je, co se vlastně stalo, protože zmizely i misky, které byly schované za pomníčkem a kocourek se našel zraněný. Proto jsme se s nálezkyní domluvili, že péči o kocourka převezmeme my, kocourkovi se zpraví nožička a pak mu všichni budeme hledat nový domov.