Unoja našla domov


kočka, cca 8 let a více, KASTROVANÁ (ev. číslo 2020/05/06)

Kočička byla nalezena 29. 5. 2020 v obci Studená. Měla velice poškozené pravé oko, takže bylo nutné ho operativně odstranit. Při příjmu byla dost hubená.

Z Unoji se stal u nás veliký mazel. Kontakt si vyloženě užívá a ráda by měla člověka sama pro sebe. Kočička byla zprvu vyděšená, nechtěla se nechat chytit, ale to je již minulostí, nyní kontakt sama vyžaduje. Jakmile si sednete, máte ji na klíně. Je čistotná. Ostatní kočičky snese, ale občas je vyškolí a evidentně by byla radši sama. Prostě se nechce dělit ani o člověka, ani o jídlo.

Více fotografií naleznete zde.

 

23. 1. 2023 - Unoja odjela bydlet ke starší paní do bytu do Českých Budějovic.

9. 11. 2020 - Dnes jsme byli s Unojou na veterině. Udělala se jí boule místo vyoperovaného oka. Čekali jsme hnis nebo něco podobného, ale byl to pouze vzduch, který se stříkačkou upustil a bylo po problému. Pokud by se ale problém opakoval, bylo by nutné operovat a prázdné místo po oku vyšít, aby tam nebyl prázdní prostor.

15. 6. 2020 - Unoja byla na vyndání stehů, dostala 2. dávku Strongholdu na ušní svrab a kapičky do druhého oka a nosu, jelikož jí trošku teče.

 

30. 5. 2020 - Dnes jsme přijali včera nalezenou kočičku. Přitoulala se lidem na chatu v obci Studená. Měla zraněné oko, takže ji nálezci dovezli na jednu z našich spolupracujících veterin a paní doktorka ji ihned operovala, odstranila celou oční bulvu a kočičku zároveň vykastrovala. Kočička je velmi hubená, byla plná parazitu a má trochu rýmu.