Fram našel domov


pes, kříženec, 3,5 měsíce, č. mikročipu 981020009610454

Fram je malé štendo, které většinu svého života prožilo v lese. Hygienu zvládá perfektně, chůzi na vodítku i na volno také . Bude střední velikosti cca 15 kg. Byl odčerven, odblešen, vykoupán, naočkován a načipován. S ostatními pejsky vychází skvěle, kočičky mu také nevadí.

Více fotografií naleznete zde.

19. 9. 2013 - Nový domov našel v Rapšachu.

9. 9. 2013 - Fram byl načipován.

6. 9. 2013 - Do naší péče bylo přijato 3,5 měsíční štěňátko, které spolu s dalšími 9 pejsky žilo v lese, neboť majitel byl se všemi svými psy vykázán z původního bydliště. Fram k nám přišel plný blech, klíšťat a vyděšený. Dosud žil jen se smečkou psů, která všechny cizí lidi hned vyštěkala a nikoho k sobě nepustila. Proto nás chtěl tento psí mlaďoch nejdříve všechny "sežrat", ale pak si to rozmyslel a nyní si už zvyká na jiný život.

A jak jsme se k o Framovi a jeho smečce dozvěděli a co předcházelo jeho příjmu?

O pomoc nás oslovila slečna, která čas od času jezdí do obce Počátky. Zde se od místních lidí dozvěděla o přemnožených psech v nevyhovujících podmínkách a jelikož je zdaleka, poprosila nás o pomoc těmto psům. Od veterinářů a lidí z okolí jsme sbírali informace, abychom se k pánovi dopátrali. Nakonec jsme byli odkázáni na obecní úřad Počátky, že prý situaci již řešili. Zde jsme se od pána z odboru životního prostředí dozvěděli, že případ řešila již Krajská veterinární správa Pelhřimov, ale že pejsci nejsou dle zákona týraní, pouze žijí v nevyhovujících podmínkách, takže byl majiteli uložen zákaz chovu psů v tomto objektu v Počátkách. Majitel pejsky tedy přestěhoval do jiné obce ke srubu v lese a tím se zdála věc pro všechny vyřešená. Pejsci ale pobíhají volně po lese a kolemjdoucí lidé se jich bojí, takže se případ znovu otevírá. Dále nás pán odkázal na Městský úřad v Pelhřimově, který se celou věcí také zabývá a co je důležité, má kontakt na majitele pejsků. Bohužel tento kontakt nám nemohl být předán a tak alespoň úředníci kontaktovali majitele psů a předali mu kontakty na nás s tím, že mu pomůžeme nepříznivou situaci s pejsky vyřešit.

Majitel pejsků se nám opravdu ozval a domluvili jsme se na naší pomoci. Většinu pejsků přijmeme do své péče. Stará fenka a agresivnější pes majiteli budou ponecháni s tím, že budou oba vykastrováni. 

 

Soupis pejsků:
1 starší fenka - údajně kastrovaná (ověříme), bude majiteli ponechána
1 agresivní pes - bude majiteli ponechán
1 fena s 5 asi 14 denními štěňaty - byla přijata do péče Cibela o.s. - Rozárka a štěňátka Andělka, Sam, Ricky, Fredd, Jim
2 štěňata narozená v květnu 2013 - přijata do péče Cibela o.s. - Tramy a Fram
1 bázlivá fena - přijata do péče Cibela o.s. - Jarča
1 pes - přijat do péče Cibela o.s. - Duno