Duno našel domov


Duno, pes, kříženec, 2 roky, KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020009613561

Duno je mladý pejsek, který žil s dalšími 11 pejsky v lese. Zpočátku je nedůvěřivý, ale rychle si zvyká. Na vodítku chodí pěkně. S ostatními pejsky vychází dobře. Miluje lidi a je to velmi vděčný pejsek. Je menší velikosti - cca 10 kg. Vhodný do bytu k dalšímu pejskovi.

Více fotografií naleznete zde.

29. 10. 2013 - Duník v novém domově zůstává natrvalo :)

24. 10. 2013 - Duno byl naočkován a odjel na zkoušku do nového domova k dalšímu pejskovi v Jindřichově Hradci.

15. 10. 2013 - Duno byl dnes vykastrován a načipován č. mikročipu 981020009613561.

11. 10. 2013 - Duno byl dnes přesunut do domácího depozita. Už krásně komunikuje s lidmi, s ostatními pejsky je nekonfliktní, kočičky mu také nevadí. Doma se chová překvapivě velmi slušně.

23. 9. 2013 - Duno je velmi nedůvěřivý a strašně se bojí kontaktu s lidmi.  Ze strachu se prozatím chová dost agresvně, ale časem se to určitě podá a bude s námi normálně komunikovat. S ostatními pejsky vychází dobře.

20. 9. 2013 - Do naší péče byl přijat mladý pes, který spolu s dalšími 11 pejsky žil v lese, neboť majitel byl se všemi svými psy vykázán z původního bydliště. Dosud žil jen se smečkou psů, která všechny cizí lidi hned vyštěkala a nikoho k sobě nepustila. Duna jsme museli odchytávat na odchytovou tyč, neboť ani sám majitel ho nebyl schopen chytit. Jeho odchyt byl velmi problematický a stresující jak pro nás, tak pro něj. Choval se velmi agresivně a bojoval tak, až si poranil hubu, po přesunu do kotce však již vše vypadalo v pořádku. Během krátké chvíle ho čeká návštěva veterináře.

A jak jsme se o Dunovi a jeho smečce dozvěděli a co předcházelo jeho příjmu?

O pomoc nás oslovila slečna, která čas od času jezdí do obce Počátky. Zde se od místních lidí dozvěděla o přemnožených psech v nevyhovujících podmínkách a jelikož je zdaleka, poprosila nás o pomoc těmto psům. Od veterinářů a lidí z okolí jsme sbírali informace, abychom se k pánovi dopátrali. Nakonec jsme byli odkázáni na obecní úřad Počátky, že prý situaci již řešili. Zde jsme se od pána z odboru životního prostředí dozvěděli, že případ řešila již Krajská veterinární správa Pelhřimov, ale že pejsci nejsou dle zákona týraní, pouze žijí v nevyhovujících podmínkách, takže byl majiteli uložen zákaz chovu psů v tomto objektu v Počátkách. Majitel pejsky tedy přestěhoval do jiné obce ke srubu v lese a tím se zdála věc pro všechny vyřešená. Pejsci ale pobíhají volně po lese a kolemjdoucí lidé se jich bojí, takže se případ znovu otevírá. Dále nás pán odkázal na Městský úřad v Pelhřimově, který se celou věcí také zabývá a co je důležité, má kontakt na majitele pejsků. Bohužel tento kontakt nám nemohl být předán a tak alespoň úředníci kontaktovali majitele psů a předali mu kontakty na nás s tím, že mu pomůžeme nepříznivou situaci s pejsky vyřešit.

Majitel pejsků se nám opravdu ozval a domluvili jsme se na naší pomoci. Většinu pejsků přijmeme do své péče. Stará fenka a agresivnější pes majiteli budou ponecháni s tím, že budou oba vykastrováni. 

 

Soupis pejsků:
1 starší fenka - údajně kastrovaná (ověříme), bude majiteli ponechána
1 agresivní pes - bude majiteli ponechán
1 fena s 5 asi 14 denními štěňaty - byla přijata do péče Cibela o.s. - Rozárka a štěňátka Andělka, Sam, Ricky, Fredd, Jim
2 štěňata narozená v květnu 2013 - přijata do péče Cibela o.s. - Tramy a Fram
1 bázlivá fena - přijata do péče Cibela o.s. - Jarča
1 pes - přijat do péče Cibela o.s. - Duno