Sam našel domov


pes, kříženec, 8 týdnů, č. mikročipu 981020009594567

Sam je jedno z 5ti štěňátek od fenečky Rozárky, která spolu s dalšími 11 pejsky žila v lese a majitel je chodil občas krmit. Samík je klasické hravé štěndo, je zcela zdravý, učí se samostatně baštit. Bude menší až střední velikosti - do 15 kg. Je odčervený a čeká ho očkování a čipování. K odběru bude od 18. 10. 2013, ale je možné si ho zamluvit.

Více fotografií naleznete zde.

18. 10. 2013 - Odjel do nového domova.

6. 9. 2013 - Do naší péče byla přijata mladá fenka s 5 čtrnáctidenními štěňátky, která spolu s dalšími 9 pejsky žila v lese, neboť majitel byl se všemi svými psy vykázán z původního bydliště. Rozárka se štěňátky k nám přišla plná blech, klíšťat a vyděšená. Dosud žila jen se smečkou psů, která všechny cizí lidi hned vyštěkala a nikoho k sobě nepustila. Rozárka byla přímo z lesa převezena do spolupracující organizace Depozitum Beruška (okr. Kolín), kde pro ni našli volné místo :)

A jak jsme se o Rozárce a její smečce dozvěděli a co předcházelo jejímu příjmu?

O pomoc nás oslovila slečna, která čas od času jezdí do obce Počátky. Zde se od místních lidí dozvěděla o přemnožených psech v nevyhovujících podmínkách a jelikož je zdaleka, poprosila nás o pomoc těmto psům. Od veterinářů a lidí z okolí jsme sbírali informace, abychom se k pánovi dopátrali. Nakonec jsme byli odkázáni na obecní úřad Počátky, že prý situaci již řešili. Zde jsme se od pána z odboru životního prostředí dozvěděli, že případ řešila již Krajská veterinární správa Pelhřimov, ale že pejsci nejsou dle zákona týraní, pouze žijí v nevyhovujících podmínkách, takže byl majiteli uložen zákaz chovu psů v tomto objektu v Počátkách. Majitel pejsky tedy přestěhoval do jiné obce ke srubu v lese a tím se zdála věc pro všechny vyřešená. Pejsci ale pobíhají volně po lese a kolemjdoucí lidé se jich bojí, takže se případ znovu otevírá. Dále nás pán odkázal na Městský úřad v Pelhřimově, který se celou věcí také zabývá a co je důležité, má kontakt na majitele pejsků. Bohužel tento kontakt nám nemohl být předán a tak alespoň úředníci kontaktovali majitele psů a předali mu kontakty na nás s tím, že mu pomůžeme nepříznivou situaci s pejsky vyřešit.

Majitel pejsků se nám opravdu ozval a domluvili jsme se na naší pomoci. Většinu pejsků přijmeme do své péče. Stará fenka a agresivnější pes majiteli budou ponecháni s tím, že budou oba vykastrováni. 

 

Soupis pejsků:
1 starší fenka - údajně kastrovaná (ověříme), bude majiteli ponechána
1 agresivní pes - bude majiteli ponechán
1 fena s 5 asi 14 denními štěňaty - byla přijata do péče Cibela o.s. - Rozárka a štěňátka Andělka, Sam, Ricky, Fredd, Jim
2 štěňata narozená v květnu 2013 - přijata do péče Cibela o.s. - Tramy a Fram
1 bázlivá fena - přijata do péče Cibela o.s. - Jarča
1 pes - přijat do péče Cibela o.s. - Duno