Andělka našla domov


fenka, kříženec, 8 měsíců, č. mikročipu 981020009591895

Budoucí kastrace podmínkou adopce.

Andělka je mladá aktivní fenka. Má ráda jiné pejsky, kočky, děti, prostě kohokoli. Zvyklá v bytě. Bez problémů chodí na vodítku i na volno. Umí pár povelů, ale určitě bude ráda za aktivitu na cvičáku nebo při psích sportech. Je velmi učenlivá.

Více fotografií naleznete zde.

 

17. 5. 2014 - Andělka odjela do baráčku do Štětic, kde bude mít 2 bílé psí kamarádky :-)

2. 5. 2014 - Andělka byla dnes vrácena do depozita. Důvod? Prý doma občas něco rozkouše. Je to mladý pes, který potřebuje dovychovat a hlavně teď začíná její puberta. Jistě brzy pochopí jak se chovat ku spokojenosti páníčků.

21. 10. 2013 - Andělka dnes odjela do nového domova. Jela k mladé rodince na vesničku u Jindřichova Hradce.

6. 9. 2013 - Do naší péče byla přijata mladá fenka s 5 čtrnáctidenními štěňátky, která spolu s dalšími 9 pejsky žila v lese, neboť majitel byl se všemi svými psy vykázán z původního bydliště. Rozárka se štěňátky k nám přišla plná blech, klíšťat a vyděšená. Dosud žila jen se smečkou psů, která všechny cizí lidi hned vyštěkala a nikoho k sobě nepustila. Rozárka byla přímo z lesa převezena do spolupracující organizace Depozitum Beruška (okr. Kolín), kde pro ni našli volné místo :)

A jak jsme se o Rozárce a její smečce dozvěděli a co předcházelo jejímu příjmu?

O pomoc nás oslovila slečna, která čas od času jezdí do obce Počátky. Zde se od místních lidí dozvěděla o přemnožených psech v nevyhovujících podmínkách a jelikož je zdaleka, poprosila nás o pomoc těmto psům. Od veterinářů a lidí z okolí jsme sbírali informace, abychom se k pánovi dopátrali. Nakonec jsme byli odkázáni na obecní úřad Počátky, že prý situaci již řešili. Zde jsme se od pána z odboru životního prostředí dozvěděli, že případ řešila již Krajská veterinární správa Pelhřimov, ale že pejsci nejsou dle zákona týraní, pouze žijí v nevyhovujících podmínkách, takže byl majiteli uložen zákaz chovu psů v tomto objektu v Počátkách. Majitel pejsky tedy přestěhoval do jiné obce ke srubu v lese a tím se zdála věc pro všechny vyřešená. Pejsci ale pobíhají volně po lese a kolemjdoucí lidé se jich bojí, takže se případ znovu otevírá. Dále nás pán odkázal na Městský úřad v Pelhřimově, který se celou věcí také zabývá a co je důležité, má kontakt na majitele pejsků. Bohužel tento kontakt nám nemohl být předán a tak alespoň úředníci kontaktovali majitele psů a předali mu kontakty na nás s tím, že mu pomůžeme nepříznivou situaci s pejsky vyřešit.

Majitel pejsků se nám opravdu ozval a domluvili jsme se na naší pomoci. Většinu pejsků přijmeme do své péče. Stará fenka a agresivnější pes majiteli budou ponecháni s tím, že budou oba vykastrováni. 

Soupis pejsků:
1 starší fenka - údajně kastrovaná (ověříme), bude majiteli ponechána
1 agresivní pes - bude majiteli ponechán
1 fena s 5 asi 14 denními štěňaty - byla přijata do péče Cibela o.s. - Rozárka a štěňátka Andělka, Sam, Ricky, Fredd, Jim
2 štěňata narozená v květnu 2013 - přijata do péče Cibela o.s. - Tramy a Fram
1 bázlivá fena - přijata do péče Cibela o.s. - Jarča
1 pes - přijat do péče Cibela o.s. - Duno