Rozárka našla domov


fena, kříženka, 1,5 roku, KASTROVANÁ, č. mikročipu 981020009614642

Rozárka byla nalezena ještě s dalšími 11 pejsky v lese, kde živořili. Je to drobná fenečka - cca 10 kg. Z prvu je bázlivá, po přivyknutí je to však úžasná parťačka pro život. S ostatními pejsky i s kočičkami nekonfliktní. Vhodná pouze do bytu. Je čistotná. Není vhodná k drůbeži.

Více fotografií naleznete zde.

f

8. 2. 2014 - Rozárka dnes odjela do nového domova do Prahy, s milými lidmi a jezevčičkou. Snad již natrvalo :)

1. 2. 2014 - ZÁZRAKY SE DĚJÍ!!!
Dnes v noci se stalo nemožné. Po 21 dnech se vrátila zpět to jindřichohradeckého depozita fenečka Rozárka, která utekla novým majitelům při cestě do nového domova na nájezdu na dálnici u Veselí nad Lužnicí. Přežila silné mrazy a 21 dní venku bez žrádla a tepla. Dnes ráno ve 3 hodiny čekala u nás před dveřmi. Je v pořádku, pouze trochu pohublá a špinavá. Ihned skočila do postele a spala jak kdyby byla jen den pryč. Sama bych nikdy nevěřila, že je to vůbec možné, ale opravdu je. Je to neskutečně inteligentní fena s výbornými orientačními schopnostmi. Jelikož ze strany nových majitelů nebyl téměř žádný zájem o její nalezení a reakce na dnešní telefonát, že se našla nebyly téměř žádné, Rozárku zpět novým majitelům dávat nebudeme a bude znovu nabízena k adopci. Doufám, že nyní již budu mít štastnější ruku na výběr spolehlivých a milujících páníčků. Děkuji všem, kteří ji sdíleli a pomáhali s hledáním. Za Cibela o.s. - Klára - depozitní teta Rozárky

10. 1. 2014 - Rozárka dnes našla nový domov a odjela až do Kladna. Při cestě domů však novým majitelům utekla do lesa, když zastavili před vjezdem na dálnici u Veselí nad Lužnicí. Hledá se :(

30. 12. 2013 - Rozárka dnes byla vykastrována.

22. 12. 2013 - Rozárka si v novém prostředí rychle zvykla, v bytě se chová slušně, na vodítku chodí perfektně a na vycházky už chodíme i na volno.

14. 12. 2013 - Rozárka dnes byla převezena do jindřichohradeckého depozita.

6. 9. 2013 - Do naší péče byla přijata mladá fenka s 5 čtrnáctidenními štěňátky, která spolu s dalšími 9 pejsky žila v lese, neboť majitel byl se všemi svými psy vykázán z původního bydliště. Rozárka se štěňátky k nám přišla plná blech, klíšťat a vyděšená. Dosud žila jen se smečkou psů, která všechny cizí lidi hned vyštěkala a nikoho k sobě nepustila. Rozárka byla přímo z lesa převezena do spolupracující organizace Depozitum Beruška (okr. Kolín), kde pro ni našli volné místo :)

A jak jsme se o Rozárce a její smečce dozvěděli a co předcházelo jejímu příjmu?

O pomoc nás oslovila slečna, která čas od času jezdí do obce Počátky. Zde se od místních lidí dozvěděla o přemnožených psech v nevyhovujících podmínkách a jelikož je zdaleka, poprosila nás o pomoc těmto psům. Od veterinářů a lidí z okolí jsme sbírali informace, abychom se k pánovi dopátrali. Nakonec jsme byli odkázáni na obecní úřad Počátky, že prý situaci již řešili. Zde jsme se od pána z odboru životního prostředí dozvěděli, že případ řešila již Krajská veterinární správa Pelhřimov, ale že pejsci nejsou dle zákona týraní, pouze žijí v nevyhovujících podmínkách, takže byl majiteli uložen zákaz chovu psů v tomto objektu v Počátkách. Majitel pejsky tedy přestěhoval do jiné obce ke srubu v lese a tím se zdála věc pro všechny vyřešená. Pejsci ale pobíhají volně po lese a kolemjdoucí lidé se jich bojí, takže se případ znovu otevírá. Dále nás pán odkázal na Městský úřad v Pelhřimově, který se celou věcí také zabývá a co je důležité, má kontakt na majitele pejsků. Bohužel tento kontakt nám nemohl být předán a tak alespoň úředníci kontaktovali majitele psů a předali mu kontakty na nás s tím, že mu pomůžeme nepříznivou situaci s pejsky vyřešit.

Majitel pejsků se nám opravdu ozval a domluvili jsme se na naší pomoci. Většinu pejsků přijmeme do své péče. Stará fenka a agresivnější pes majiteli budou ponecháni s tím, že budou oba vykastrováni. 

Soupis pejsků:
1 starší fenka - údajně kastrovaná (ověříme), bude majiteli ponechána
1 agresivní pes - bude majiteli ponechán
1 fena s 5 asi 14 denními štěňaty - byla přijata do péče Cibela o.s. - Rozárka a štěňátka Andělka, Sam, Ricky, Fredd, Jim
2 štěňata narozená v květnu 2013 - přijata do péče Cibela o.s. - Tramy a Fram
1 bázlivá fena - přijata do péče Cibela o.s. - Jarča
1 pes - přijat do péče Cibela o.s. - Duno