Vzpomínáme

Asahara byla uspána


kočička, 2 měsíce

Budoucí kastrace podmínkou adopce.

Asahara je hodné trpělivé kotě, co snáší veškeré ošetřování na jedničku. Chodí na kočičí záchod a s ostatními kočičkami se kamarádí. Je to vrnící mazlilka.

Zdravotní stav: Asahara se narodila divoké nekastrované kočičce, nikdo se o ni nestaral a tak se její očička odstala do stavu v jakém jsme ji přijali - něšla mu ani rozlepit a pod víčky bylo vše tak nateklé, že samotné oko nebylo ani vidět. Neustálým čištěním, kapáním a antibiotiky se jeho stav postupně lepší, ale je to běh na dlouhou trať.

Více fotografií naleznete zde.

18. 8. 2015 - Bohužel ke špatným očičkám se díky malé imunitě přidaly ještě dýchací potíže, infekce a celkově se zdravotní stav kočičky dosti zhoršil a vzhledem k nepříznivé prognoze jsme byli nuceni spolu s veterináři rozhodnout o ukončení jejího trápení.

3. 8. 2015 - Další kontrola u veterináře, prodloužení ATB a čistit a kapat dál.

27. 7. 2015 - Dnes se přijali 2 koťata (Šókó a Asahara) z Jindřichova Hradce. Koťata se narodila divoké nekastrované kočičce, nikdo se o ně nestaral a tak se jejich očička odstala do stavu v jakém jsme je přijali - něšla jim ani rozlepit a pod víčky bylo vše tak nateklé, že samotné oko nebylo ani vidět. Koťátka jsou již sice dost stará na to aby přijímala i tuhou stravu, lae zatím nechtějí, asi jak nevidí, tak byli dosud odkázáni jen na kočičí mámu. Dokrmujeme tedy kočičím mlékem. Jejich máminku se nám podařilo odlapit a vykastrovat.