Vzpomínáme

Car byl uspán


bernský salašnický pes, pes, cca 7 let

Velmi hodný a kontaktní pejsek. Bohužel se dle krevních testů a sona prokázalo chronické selhávání ledvin. Pejskovi byla nasazena dietní strava a doplňky na podpoření činnosti ledvin. Dle veterinářů mu však zbývá pár měsíců života. Hledáme pro něj domov na dožití.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)

Více fotografií naleznete zde.

21. 8. 2015 - Zkoušíme den na infuzích navíc, ale Car slábne před očima, není ochoten přijmout žádnou potravu, za pár dní zhubl přes 1 kg. Po dlouhé poradě s veterináři rozhodujeme o ukončení jeho trápení. Je nám to moc líto. Byl to skvělý pes a jestli ho někdo vyhodil proto, aby neviděl konec, tak je to neskutečně kruté. Byli jsme s ním do konce, i když to nebylo veselé, ale on si to zasloužil. Mrzí nás, že jsme nemohli udělat více, ale nechat ho zemřít totálním vyčerpáním a hlady by bylo krutější.

20. 8. 2015 - Třetí den na infuzích je pro "ledvináře" rozhodující, pokud se nevrátí chuť k jídlu, není další možnost, jak pomoci. A Car stále nejí, Byli udělány kontrolní krevní testy a ani zde nedošlo ke zlepšení. :-(

19. 8. 2015 - Další den na infuzích a žádné zlepšení :-(

18. 8. 2015 - Pořád nepřijímá potravu, celý den byl tedy hospitalizován na veterinární klinice a prodělává infuzní terapii.

17. 8. 2015 - Car nám nechce jíst, bylo nám doporučeno nejdřive ho zkusit rozkrmit a pak až nasadit dietu. I tak ale nechce nic z nabízených variant, ať už granule, vařené, ani barf. Občas zvrací a má průjem.

16. 8. 2015 - Dnes jsme do péče přijali zhruba sedmiletého psa plemene bernský salašnický pes, který byl 15. 8. 2015 odchycen v Jindřichově Hradci a umístěn do místních záchytných kotců. Pejsek je ve velmi špatném výživovém stavu (váží pouhých 26 kg), proto jsme pro jistotu obratem navštívili veterinu a dle krevních testů i sona se bohužel potvrdilo chronické selhávání ledvin. Pejskovi byla nasazena dietní strava a doplňky na podpoření činnosti ledvin. Dle veterinářů mu však zbývá pár měsíců života.