Vzpomínáme

Muf měl tragickou nehodu


kříženec, pes, 1-2 roky, KASTROVANÝ

Mufík je černý, kudrnatý, křížený pejsek. Momentálně je ostřihaný - oholený (měl velmi špatnou srst, na doporučení veterináře byl tedy oholen, aby mu narostla pořádná podsada srsti). Papá vše, absolutně čistotný. Cca 15 kg váha.

Je to mladý pejsek, hodný, ale zatím se ještě velice bojí. Na vodítku chodí moc pěkně, netahá, ale bez vodítka zatím nelze, protože hrozí, že se lekne čehokoli a v ten moment utíká a to kamkoli. Přivolání teprve pilujeme. Pejsek se vlastně učí všechno od začátku, neznal nic - hraní, vodítko, mazlení, ale je to šikovný a chytrý klučík a učí se dobře, chce to jenom čas - nikdo z nás se taky nenaučil například číst přes noc. Celkově je klidný, doma nic neničí, netrhá, neškrábe, nekouše, zatím spíš pozoruje okolí. Miluje procházky a to krátké i dlouhé a kdekoli, jenom se bojí vejít např. do křoví, proto se musí opatrně a velmi pomalu pobízet, nebo potká-li cizího pejska, nebo lidi, bojí se - proto opět vodítko, čímž je vše bez problémů a prohlubuje se tak jeho vztah k člověku a pomalu nabývá důvěru.

Při koupání, u veterináře apod. je ukázkově slušný, nebojuje, ale je to spíš jeho strachem.

Pomalu si zvyká na lidi a jejich zvyky a s Elzou (depozitářčinou vlastní fenkou NO) je kamarád skoro od první chvíle, následuje ji, ještě si s ní neumí hrát, ale odkoukává její chování a napodobuje jí a chodí za ní jako ocásek. Myslím, že v její přítomnosti se cítí sebejistější. 

Více fotografií naleznete zde.

27.8.2012 - Dnes je pro nás všechny smutným dnem. Bohužel jeden náš depozitní pejsek se už svého vytouženého domova nedočká. Navždy nás totiž po tragické události opustil pejsek Muf. Co tomu předcházelo?

V rodině depozitářky došlo k vážnému úrazu, kdy musela být přivolána rychlá záchranná služba. Bohužel paní depozitářka byla v práci a při zásahu lékařů a personálu došlo k nepozornosti a z depozita utekl Mufík, jelikož se velmi polekal jak zvuků sanitky, tak shonu okolo a cizích lidí. Mufík sice utekl, ale potuloval se v okolí depozita a tak šance na jeho lapení se zdála být reálná. Depozitářka domluvila zapůjčení sklopce na pejsky a snažila se za pomocí jídla Mufíka nalákat zpět a napravit tak chybu, kterou nikdo neudělal schválně, ale ke které bohužel došlo.

Nicméně dnes nás všechny čekal šok. Mufík se vydal na nedaleké koleje a bohužel se mu tento výlet stal osudným a skončil pod koly vlaku.

Mufe, velmi nás mrzí, co jsi si v životě musel zažít a že jsme ti nedokázali pomoci a navrátit důvěru k nám lidem tak, aby ses nás už nemusel bát. Snažili jsme se pro tebe udělat maximum, depozitní tety ti daly lásku a péči, o které jsi dosud nevěděl, že mohou lidé dávat, přesto tvá nedůvěra v nás lidi byla silnější. Mufe promiň, snad aspoň teď je tvá dušička v klidu. Budeme na tebe vzpomínat :-(

14. 8. 2012 - Mufík udělal v novém depozitu hodně pokroků: Zatím se sice ještě hodně bojí všeho neznámého, ale vše chce čas a zvykání. Je moc hodný, na vodítku chodí moc pěkně, netahá, ale bez vodítka zatím nelze, protože hrozí, že se lekne čehokoli a v ten moment utíká a to kamkoli. Přivolání teprve pilujeme. Mufík se vlastně učí všechno od začátku, neznal nic - hraní, vodítko, mazlení, ale je to šikovný a chytrý klučík a učí se dobře, chce to jenom čas - nikdo z nás se taky nenaučil například číst přes noc. Celkově je klidný, doma nic neničí, netrhá, neškrábe, nekouše, zatím spíš pozoruje okolí. Miluje procházky a to krátké i dlouhé a kdekoli, jenom se bojí vejít např. do křoví, proto se musí opatrně a velmi pomalu pobízet, nebo potká-li cizího pejska, nebo lidi, bojí se - proto opět vodítko, čímž je vše bez problémů a prohlubuje se tak jeho vztah k člověku a pomalu nabývá důvěru. Při koupání, u veterináře apod. je ukázkově slušný, nebojuje, ale je to spíš jeho strachem. Pomalu si zvyká na lidi a jejich zvyky a s Elzou (depozitářky vlastní fenka NO) je kamarád skoro od první chvíle, následuje jí, ještě si s ní neumí hrát, ale odkoukává její chování a napodobuje jí a chodí za ní jako ocásek. Myslím, že v její přítomnosti se cítí sebejistější.

6. 7. 2012 - Muf byl převezen do nového depozita, kde se mu budeme moci individuálně věnovat.

27. 5. 2012 - Mufík byl spolu s Danym vykastrován. V tuto dobu je sice stále k cizím lidem z počátku velice bázlivý, proto mu bude nějakou dobu trvat, než si zvykne, ale po té bude věrným kamarádem svému páníčkovi. Je to dobrý hlídač. Může být jak na zahradě, tak v bytě - je čistotný. V depozitu, kde se nachází, bydlí společně s malým dítětem, které mu bez problémů chodí kolem jídla, hladí ho a Mufík s tím nemá žádný problém ;-) Byl by vhodný pro zkušenějšího chovatele, který s ním bude mít trpělivost a ukáže mu, že se nemusí bát. Bude i nadále potřebovat hodně trpělivosti a citlivý přístup a pak z něj bude vděčný pes. Zatím neumí chodit na vodítku.

7. 2. 2011 – Dnes nastala velká změna. Pejsci nás začali vítat. Strach šel stranou a hafani se předhánějí kdo bude hlazen dřív a radostně vyštěkávají a prdelky si můžou ukroutit :-D

5. 2. 2012 - Pan Muf už také radostně vrtí ocáskem, tak už se máme rádi :-) Mufík patřil při příchodu mezi dominantnější pejsky, kdy nesnesl jiného psa, pouze fenku. Zprvu byl hodně vystrašený, zmatený a držel se stranou. Když se cítil být zahnán do kouta, bránil se cvakáním kolem sebe.

3. 2. 2012 – Dnes byl Muf prohlédnut veterinářem. Neshledal na něm žádný problém.  Očkování zvládl bravurně na jedničku a za odměnu si dal salámek.

1. 2. 2012 – 3 pejsci a 1 fenečka byli odvezeni z Limuz. Jsou zatím vyplašení a zmatení, ale budou to hodní pejsci. Zatím se napapali a užívají si teplo. Jsou velmi vyhublí a také pokousaní. Zítra je čeká očista a také návštěva u veterináře během pár dní.

předchozí  strana 1/2  další

28. 1. 2012 nás kontaktovali holky z Mija spolku, zda bychom jim nepomohli při řešení případu přemnožené smečky v obci Limuzy. Jeden pán zde před lety v dobré víře zachránil pár toulavých psů a ti se mu mezi sebou namnožili tak, že se mu situace zcela vymkla kontrole a nyní je na místě cca 40 psů – přesný počet ani sám pán neví. Pejsci jsou zubožení, podvyživení, někteří pokousaní, zadredovaní. Nikdo zatím netuší, kolik je fen a kolik psů. Situace se bude řešit. Pán je ochoten většinu psů rozdat a zbytek nechat vykastrovat, aby k tomuto nedošlo opakovaně.

předchozí  strana 1/2  další