Vzpomínáme

Asta byla uspána


kříženka chodského psa, fena, 10 let, č. mikročipu...

Přestože v životě asi moc pěkného nezažila, je to neskutečně hodná, milá a nenáročná starší dáma, která má velkou chuť užít si každý den, kdy jí má někdo rád. Původní páníček se doma příliš nezdržoval, až nakonec odjel a nevrátil se. Velké díky patří paní ze vsi, které její osud nebyl lhostejný a na vlastní náklady se o Astičku postarala i po veterinární stránce, jak jen mohla. Bohužel nechat si ji nemohla. Asta má trochu potíže se zadními nohami. Má obrovskou chuť nosit míčky i chodit na procházky. K pejskům i dětem je hodná a trpělivá. Kočičky moc nezná. Po veterinárním vyšetření bylo zjištěno, že Astička má už příliš mnoho nádorů různých typů. Nejsou zasaženy jen mléčné lišty, ale i dutina břišní a vzhledem ke zvyšující se dýchavičnosti je velká pravděpodobnost, že nádory se šíří do plic. Asta nyní bere léky na bolest, které snáší dobře a užívá si každý den ve společnosti lidí, plné misky, hraček, sluníčka, procházek. Jediné, co pro ni chceme, je pokud možno důstojný a bezbolestný konec života v prostředí, kde ještě pozná, jak to vypadá když ji má někdo rád. Má asi 15 kg.

Kontakt pro zájemce - 605 212 348 (Nová Ves u Chýnova, okr. Tábor)

Více fotografií naleznete zde.

28. 5. 2018 - Asta k nám přišla před měsícem. Měla obrovské nádory a také obrovskou chuť žít. Bohužel již nešlo nic dělat. Dostávala léky na bolest. Dnes ráno největší z nádorů na břiše praskl. Ve stejnou chvíli úplně ochrnula na zadní nohy a i dýchání se výrazně zhoršilo. Její stav už by se jen zhoršoval. Rozhodli jsme se proto ze její utrpení nebudeme protahovat a necháme ji v klidu a důstojně odejit dokud nemá velké bolesti.

21. 5. 2018 - Po veterinárním vyšetření bylo zjištěno, že Astička má už příliš mnoho nádorů různých typů. Nejsou zasaženy jen mléčné lišty, ale i dutina břišní a vzhledem ke zvyšující se dýchavičnosti je velká pravděpodobnost, že nádory se šíří do plic. Asta nyní bere léky na bolest, které snáší dobře a užívá si každý den ve společnosti lidí, plné misky, hraček, sluníčka, procházek. Jediné, co pro ni chceme, je pokud možno důstojný a bezbolestný konec života v prostředí, kde ještě pozná, jak to vypadá když ji má někdo rád.

 

5. 5. 2018 - Původní páníček odjel a nevrátil se. napospas osudu nechal 2 pejsky (Astu a asi ročního pejska - již má nový domov). Velké díky patří paní ze vsi, které osud pejsků nebyl lhostejný a na vlastní náklady se o Astičku postarala i po veterinární stránce, jak jen mohla. Bohužel nechat si ji nemohla a tak jí zařídila umístění k nám.