Vzpomínáme

Dalibor byl uspán


kocour, velmi starý

Hodný kocourek, bohužel nalezen ve velmi vážném zdravotním stavu (více pod fotkou).

Bohužel ne vždy je naše činnost spojena jen s příjemným hledáním a nalezením nového domova. Někdy se k nám dostane zvířátko v tak vážném zdravotním stavu, že ani přes veškerou snahu mu nedokážeme pomoci. Od 4.6. jsme my ale hlavně naši veterináři bojovali o život tohoto milého starého kocourka. bohužel jeho tělíčko bylo již tak slabé a tak moc "prolezlé" záněty a kdo ví čím vším, že jsme dnes museli jeho trápení ukončit a pomoci mu odejít. Je nám to Daliborku moc líto. Opět nám takové malé zvířátko jako je kočka dokázalo ukázat o kolik jsou zvířata lepší než lidé. Přes veškerou bolest a trápení, byl tak moc trpělivý a uvrněný. Kde byl jeho majitel, když ho jeho kocourek potřeboval?

Více fotografií naleznete zde.

18. 6. 2018 - Bohužel dnes se Daliborkův stav rapidně zhoršil, že jsme byli nuceni rozhodnout o ukončení jeho trápení a nechali jsme ho odejít.

16. 6. 2018 - Stav kocourka se podařilo stabilizovat, místo ledvinové diety dostává gastroinstestinální a místo tabletek bude muset i nadále dostávat ATB v injekcích.

14. 6. 2018 - Kocourek dostal silný průjem a bříško se mu nafouklo do obřích rozměrů. Ihned jsme ho převezli na veterinu, kde si ho opět nechali hospitalizovaného s tím, že má nefunkční střeva (nepracují a neposouvají potravu jak mají).

12. 6. 2018 - Po 8 dnes hospitalizace byl dnes kocourek přesunut do domácí péče. Jeho stav je i nadále vážný, bere ATB, má speciální dietu, jelikož má částečně nefunkční ledviny a celkově není ještě vyhráno, nicméně je moc hodný a trpělivě snáší léčbu.

4. 6. 2018 - Dnes byl nalezen v Jindřichově Hradci vyhublý nechodící kocourek. Ihned byl přepraven na veterinární kliniku a uvidíme, zda mu bude vůbec ještě pomoci. Kocourek je silně podvyživený (lezou mu žebra i páteř, je prakticky bez svalů), silně dehydrovaný a zatím z neznámého důvodu není schopen se postavit na zadní nohy. Dobrá zpráva je, že v nich má cit.