Vzpomínáme

Zombie byl uspán


kocour, dospělý, (ev. číslo 2019/09/01)

Kocourek se cca již měsíc objevoval ve Vydří a nakonec se 1.9.2019 zabydlel přímo u domu depozitářů. Kocourka jsme přijali do péče 3.9.2019. Rovnou absolvoval veterinární prohlídku - vyšetření krve ukázalo, že ledviny má v pořádku, má málo červených krvinek, dostal tedy antibiotika, byl dehydrovaný, dostal injekce na podporu imunity a s výživou, byl zablešený. Chrup má též ve špatném stavu, není mu doporučena suchá strava.

Kocourek se nechá pohladit, bude i mazlivý, ale nyní mu opravdu není dobře.

Více fotografií naleznete zde.

9. 9. 2019 - Kocourkův stav se vůbec nelepší, neustále bojujeme s obrovským průjmem. Dnes byl na kontrole, kde se zjistilo, že má volnou tekutinu v břiše a dalšími testy se téměř s jistotou zjistilo, že kocourek trpí infekční peritonitidou koček (FIP). Je to neléčitelná a bohužel smrtelná nemoc. U vlhké formy se doba přežití pohybuje kolem dvou až čtyř týdnů a jelikož kocourka život již byl spojen s bolestí a nepříjemným průjmem, rozhodli jsme o jeho uspání :-(

3. 9. 2019 - Kocourek se cca již měsíc objevoval ve Vydří a nakonec se 1.9.2019 zabydlel přímo u domu depozitářů. Kocourka jsme přijali do péče 3.9.2019. Rovnou absolvoval veterinární prohlídku - vyšetření krve ukázalo, že ledviny má v pořádku, má málo červených krvinek, dostal tedy antibiotika, byl dehydrovaný, dostal injekce na podporu imunity a s výživou, byl zablešený. Chrup má též ve špatném stavu, není mu doporučena suchá strava. Na kontrolu půjde za týden.