Vzpomínáme

Mek byla uspána

kočička, nar. cca 5/2019, KASTROVANÁ (ev. číslo 2019/09/14)

Kočička se narodila bezprizorní kočce u jedné z chalup v obci Starý Bozděchov. V chaloupce jsou přes léto důchodci, kteří se ale nyní stěhují pryč do města do bytu a o kočku s koťaty se nemá kdo postarat. Původně byla koťata 4, jednomu se povedlo najít nový domov, zbylá 3 jsme přijali k nám. Kočičí mámu, která byla již opět březí jsme přijali také. 

Mek je hodná kočička, po chvilce rozkoukávání se projevila jako mazlivka, na záchůdek chodí předpisově a baští vše, není vybíravá. S ostatními kočičkami vychází výborně.

Více fotografií naleznete zde.

23. 12. 2019 - Ráno opět jedeme na veterinu, jelikož kočičky od včera přestaly baštit a Mak dokonce zvrací. Mají nafouklá bříška. Bohužel po krevních testech a odběru tekutiny z břicha stanovují lékaři velice negativní diagnozu - FIP. Jelikož další přežívání by bylo spojené jen s utrpením a jelikož tato nemoc nelze vyléčit, rozhodli jsme o ukončení jejich trápení.

20. 12. 2019 - Večer jsou kočičky propuštěny do depozita, teplota se již drží v normálu a povedlo se kočičky zavodnit.

19. 12. 2019 - Ráno mají kočičky teplotu pro změnu nízkou, takže opět putují na veterinu, kde jsou napojeny na kapačky, jelikož začínají byt dehydrované. Jsou udělány krevní testy a jelikož je zjištěno že mají málo bílých krvinek, pro jistotu se dělají i testy na panleukopenii (negativní). Dostávají ATB a podpůrné léky.

17. 12. 2019 - Teplotu se povedlo srazit a tak dostávají léky ještě na 2 dny a jsou propuštěni do depozita.

16. 12. 2019 - Dnes jsme večer vyjeli s Mek a Makem na veterinu, jelikož jim vylítla teplota ke 40 stupňům. Kočičky zůstaly hospitalizované na veterině.

5. 11. 2019 - Kočička byla vykastrována.

27. 9. 2019 - Dnes jsme přijali 3 odrostlá koťata, která se narodila bezprizorní kočce u jedné z chalup v obci Starý Bozděchov. V chaloupce jsou přes léto důchodci, kteří se ale nyní stěhují pryč do města do bytu a o kočku s koťaty se nemá kdo postarat. Původně byla koťata 4, jednomu se povedlo najít nový domov, zbylá 3 jsme přijali k nám. Kočičí mámu, která je již opět březí, budeme také přijímat.