Vzpomínáme

Renislav zemřel


kocourek, nar. cca 9/2019, (ev. číslo 2019/11/29)

Kotě bylo nalezeno 28. 11. 2019 v Dačicích se zlomenou zadní nohou. Nyní je již po operaci - stehenní kost byla zlomená nejen příčně, ale došlo i k podélné prasklině, proto musel pan ortoped celou kostí dát drát, který z venku nohy drží externí fixátor. Budeme se nyní koťátko snažit udržet v klidu, aby se kost zhojila a nedošlo k jejímu rozdrcení, jelikož je ve stavu, kdy je to velice rizikové. Když vše dobře dopadne, za cca 8 týdnů by se fixátor odstranil.

Více fotografií naleznete zde.

8. 12. 2019 - Reni se bohužel rána nedočkal :-(

6. 12. 2019 - Reni ráno baštil o 106, ale odpoledne již špatně dýchal a byl silně podchlazen (35 stupňů), rychle byl převezen zpět na veterinu, kde diagnostikovali zápal plic. Zřejmě měl špatnou imunitu a po operaci se mu to "rozjelo". Dostal další léky (k těm co již měl po operaci), do pondělí zůstane na kapačkách a zahřívá se.

5. 12. 2019 - Kocourek byl dnes propuštěn do domácí péče.

4. 12. 2019 - Kocourek byl dnes na operaci zadní nožičky. Kost byla zlomená nejen příčně, ale došlo i k podélné prasklině, proto musel pan ortoped celou kostí dát drát, který z venku nohy drží externí fixátor. Budeme se nyní koťátko snažit udržet v klidu, aby se kost zhojila a nedošlo k jejímu rozdrcení, jelikož je ve stavu, kdy je to velice rizikové. Když vše dobře dopadne, za cca 8 týdnů by se fixátor odstranil.

 

 

29. 11. 2019 - U kotěte řešíme nyní veliké začervení a průjem, snažíme se ho dostat do stavu, aby zvládlo operaci nohy.

28. 11. 2019 - Kotě bylo v Dačicích se zraněnou nohou. Nálezce nás kontaktoval a na naše doporučení jel na veterinu do Jindřichova Hradce. Bylo zjištěno, že kotě má zlomenou stehenní kost. Jelikož nebyl k dispozici ortoped, dostalo léky na bolest, nálezce ho předal k nám do péče a zítra uvidíme co dál. Kotě má ještě průjem a je dehydrované.