Vzpomínáme

Fanouš zemřel

kocour, 10 let (ev. číslo 2022/04/03), KASTROVANÝ

Fanouš se k nám dostal spolu s 3 kočičími dámami od dcery majitelky, která se o ně již ze zdravotních důvodů nemohla dále starat.

Fanda na tom zdravotně není úplně ideálně, přišel k nám hubený (3 kg, ale je to konstitučně velký kocour, takže by měl mít aspoň 5 kg), olysalý, zablešený, ale největší problém je krevní anemie a jakýsi útvar na nose. Veterináři mu nos zbavily odumřelé tkáně a po základní léčbě ATB se odebrali vzorku z nosu a bohužel se potvrdil nádor. Konkrétně fibrosarkom, což je velmi invazivní nádor, to znamená, že zvětšením infiltruje podkladové tkáně (svalová tkáň, chrupavka nebo dokonce kost). Netvoří tedy přesně definovanou hmotu. Metastázy jsou poměrně vzácné, ale jsou možné, zejména v plicích a lymfatických uzlinách. Dalším problémem u Fandy může být ještě přidružené autoimunitní onemocnění. Nicméně vzhledem ke špatné prognóze s nádorem nemá smysl dále pátrat, čas který mu zbývá (podle veterinářů 2-6 měsíců) se budeme snažit využít spíše na to, aby si užil do sytosti toho, co má rád a pokud už mu bude zle (přestane baštit nebo bude mít problémy s dýcháním), necháme ho odejít.

Fandovi je nutné podávat stále ATB a podpůrné léky na imunitu a tvorbu červených krvinek.

Fanda je jinak velice kontaktní kocourek, je evidentně zvyklý si svůj kočičí harém usměrňovat a být "vůdcem".

Více fotografií naleznete zde.

12. 6. 2022 - Fanoušek dnes ráno už nebyl ve své kůži a odpoledne zemřel na svém odpočívacím křesle. Snad tedy moc netrpěl.

4. 5. 2022 - Dnes jsme byli s Fandou na odběru vzorku z nosu a bohužel se potvrdil nádor. Konkrétně fibrosarkom, což je velmi invazivní nádor, to znamená, že zvětšením infiltruje podkladové tkáně (svalová tkáň, chrupavka nebo dokonce kost). Netvoří tedy přesně definovanou hmotu. Metastázy jsou poměrně vzácné, ale jsou možné, zejména v plicích a lymfatických uzlinách. Dalším problémem u Fandy může být ještě přidružené autoimunitní onemocnění. Nicméně vzhledem ke špatné prognóze s nádorem nemá smysl dále pátrat, čas který mu zbývá (podle veterinářů 2-6 měsíců) se budeme snažit využít spíše na to, aby si užil do sytosti toho, co má rád a pokud už mu bude zle (přestane baštit nebo bude mít problémy s dýcháním), necháme ho odejít.

22. 04. 2022 - Dnes jsme s Fandou absolvovali veterinární prohlídku. výsledky krví objevili krevní anemii (nedostatek červených krvinek), dále byl zjištěn šelest na srdci a největším problémem je na první pohled viditelný jakýsi útvar na nose. Nyní je těžké určit, zda se jedná o nádor nebo jiný problém. Veterináři mu nos zbavily odumřelé tkáně, bude se mu lokálně čistit a podávat mast a dostal ATB. Po cca 10 dnech dojde k odebrání vzorků (kde již snad budou zánětlivé stavy potlačeny antibiotiky) a pak budeme moudřejší.
Testy FIV/FeLV - negativní.

21. 04. 2021 - 1 kocoura a 3 kočky jsme přijali od dcery majitelky (z Popelína), která se o ně již ze zdravotních důvodů nemohla dále starat.