Vzpomínáme

Bob zemřel


kocourek, 7 týdnů 

Bob je hodné, kontaktní, mazlivé kotě. Nyní učíme čistotnosti a léčíme průjem. Bohužel má také problém se zadní packou, pravděpodobně důsledkem zranění se mu tam udělal absces, který mu pan veterinář otevřel a nyní tedy nožičku čistíme a bere antibiotika.

Více fotografií naleznete zde.


26. 10 2012 - Bobíčkův stav se stále nelepšil a dnes časně ráno odešel do kočičího nebe. Budeš nám chybět malej andílku, ale víme, že teď už se netrápíš. 

Dnes byla provedena pitva. Bob se narodil s jednou nevyvinutou ledvinou a zvětšeným močovým měchýřem. Druhá ledvina bohužel nevydržela léčebný nápor a došlo k jejímu selhání. Bohužel měl Bob svůj osud zpečetěn od narození, jen to byla otázka času. I tak nás jeho smrt ale zasáhla a navždy zůstane v našich vzpomínkách.

23. 10. 2012 - Bob bere probiotika na podporu funkce střev, jelikož má stále průjem a doplňujeme tekutiny a výživu pomocí stříkačky přímo do tlamičky, aby nedošlo k dedyhrataci jeho malého tělíčka. Bobíček ačkoli je mu zle, vše snáší trpělivě a vrní. Je to náš miláček.

22. 10. 2012 - Bobův stav se opět rapidně zhoršuje, začíná být apatický, přestává mít chuť k jídlu. Po konzultaci s veterinářem končíme s antibiotiky a pokusíme se obnovit pravděpodobně vymýcenou mikroflóru ve střevech.

21. 10. 2012 - Bobova nožička se pomalu ale jistě lepší, stále bere antibiotika, ale už se mu ulevilo a už na ni i došlapuje a začíná se projevovat jako zdravé koťátko, čílé, mazlivé, hravé.

12. 10. 2012 - Dnes jsme byli s Bobikem na veterině. Otekla mu zadní nožička a téměř na ni nešlape. Nožička byla plná hnisu, pan veterinář mu ji otevřel, Bobča dostal antibiotika a nožička se mu musí každý den proplachovat, aby mohl hnis odtékat. Za pár dní se uvidí, zda se to lepší.

8. 10. 2012 - Dnes jsme do péče přijali 2 koťátka (kocourka Boba a kočičku Bobinu, cca 5 týdnů). Koťátka byla nalezena u silnice u Velkého Ratmírova. Obě dvě jsou mazlivá, nechala se vykoupat, rozlepit výtoky slepená očička, vykapat je a odčervit. Pak se koťata nabaštila a usnula.