Vzpomínáme

Roby nás dnes opustil


Ne každý den přinášíme dobré zprávy, dnes musíme zveřejnit jednu velmi smutnou.

Dnes 24. 6. 2014 nás po roce a půl musel opustit náš dědoušek Roby. Jeho stav se poslední dobou velmi horšil a včera přestal téměř chodit na přední nožky. I přes podání léků, které do této doby vždy zabíraly už nebylo pomoci a Roby musel být dnes uspán. Dožil u nás v prostředí, kde to znal a kde se cítil dobře. Byl to skvělý a hodný pes, teď už ho snad nic nebolí a může v klidu odpočívat.

Více fotografií Robyho naleznete zde.

18. 11. 2013 - Je to již rok, co je Roby v naší péči. Je to již dědoušek, který má problémy se zadními nožičkami. Během pobytu u nás se jeho stav několikrát zhoršil i zlepšil. Párkrát to již vypadalo vážně, nemohl již ani vstát, ale zase se zberchal. Tam kde nyní je, je šťastný, má okolo sebe další pejsky a lidi, co ho mají rádi. Přesun Robyho na jiné místo či do nového domova do nového prostředí by pro něj mohl být jeho koncem. Nedokážeme říci, zda tu bude rok či měsíc, ale jeho stav je již vážný a proto jsme se rozhodli, že u nás Roby zůstane na dožití. Bude tam, kde to zná, kde je zvyklý a kde dostává lásku, kterou si zaslouží. Tímto dnem ho tedy stahujeme z nabídky pejsků k adopci. Děkujeme všem, kteří ho do této doby podporovali.

21. 8. 2013 - Roby se stále drží, chodí i na dlouhé procházky, koupe se, ale jeho chůze je již špatná. Občas upadne, ale vždy se zase zvedne a šmatlá si to dál. Stále doufáme, že se nám podaří najít pro něj domov na dožití.

1. 6. 2013 - Robýsek se velmi zhoršil. Nožičky už mu slouží velmi špatně :(. Na jednu už si zcela ulevuje a těžce se zvedá když si sedne či lehne. Dlouhé procházky a nerovný terén už nezvládá. Na zadečku šíleně shodil, nemá tam již žádné svaly, které by mu pomohly k lepší chůzi. Stále však krásně papká a zdá se být veselý. Bere prášky na bolest a je vidět, že se stále snaží. Zasloužil by došmatlat někde na zahrádce, kde by byl naprosto spokojený.

7. 3. 2013 - Roby si užívá stáří v plném proudu. Každý den chodí na dlouhé procházky na volno, které mu nedělají problém. Malé komplikace se však začaly objevovat u jeho nožiček, špatně vstává z lehu, sednou si ani raději nezkouší a přeskočit potok už mu dělá také problém. Bohužel, tak jako u všech velkých plemen, i Roby bude mít časem s nožkami problémy. Zatím je to však v normě. Ideální by pro něj byla velká zahrada, kde by si mohl celý den pochodovat a užil by si tak klidné stáří, moc za něj prosíme.

11. 1. 2013 - Roby byl dnes vykastrován. Kompletně naočkován a načipován č. mikročipu 900008800299874.

30. 12. 2012 - Roby se velmi lepší, na ostatní pejsky je již pohodový, nevšímá si jich. Nabírá kila a vypadá spokojeně. Začátkem roku je plánována kastrace.

15. 12. 2012 - Do péče jsme přijali velkého křížence, který se přibližně tři týdny potuloval v obci Nová Ves nad Lužnicí. Pejsek je již starší cca 9 let a je velmi podvyživený.