Vzpomínáme

Otík byl uspán


kříženec labradora, pes, 6 let, KASTROVANÝ, č. mikročipu 981100002903144

Otík je krásný velký pes středního věku.Bohužel se mu nikdy nedostala řádná výchova a tak je poměrně rozjívený a neposlušný. Je poměrně dominantní, s pejky mívá občas problém, s fenkami vychází dobře. Není v hodný k drůbeži. Nedoporučujeme ani k detěm. Bude výborný hlídač. Vhodný pouze pro zkušeného chovatele.

Více fotografií naleznete zde.

23. 10. 2013 - Ota byl dnes po dlouhém rozhodování uspán kvůli své nezvladatelné a nevyzpytatelné povaze a agresivnímu chování. Je nám to všem moc líto :(

20. 5. 2013 - Otík náhubkovou metodu nesl velmi těžko, každý den si urputně snažil náhubek sundat až si sedřel ošklivě nos. Náhubek jsme mu sundali, aby si takto dále neubližoval. Nyní zkusíme na jeho tvrdohlavou povahu trochu jiným způsob převýchovy a uvidíme co přinese čas. Prozatím se chová velmi slušně, miluje procházky, s dalšími pejsky vychází již téměř bez problémů.

13. 5. 2013 - Otík je od začátku pobytu u nás velmi obezřetný, pokud děláme něco, co se mu nelíbí, začne používat metodu, která mu pravděpodobně u bývalého páníčka procházela a to je vrčení a dělání zlého pejska. Manipulace s ním v těchto případech je velmi obtížná, a tak jsme přistoupili k metodě převýchovy pomocí náhubku. Dnes byl Otík přispán, vykastrován, naočkován a načipován č. mikročipu 981100002903144 a byl mu nasazen speciální náhubek, s kterým může žrát, ale zároveň díky němu budeme moci s Otíkem pracovat. Náhubek bude mít do té doby, dokud nepochopí, že nemusí reagovat agresivně. Určitě brzy napíšeme jak se situace vyvíjí.

3. 5. 2013 - Dnes jsme do péče přijali pejka, který měl být utracen kvůli svému chování. Při návštěvě veterináře bohužel pokousal majitele. Pejskovi jsme dali šanci a myslíme si, že šlo jen o nedopatření.