Vzpomínáme

Humberto musel být dnes uspán


jezevčík hladkosrstý, pes, 10 a více let, KASTROVANÝ, č. mikročipu 956000003011494

Humberto je starší ale velmi kontaktní pejsek. Je čistotný, zvyklý v bytě. Miluje lidi, i děti.S ostatními zvířátky vychází dobře, s pejsky většinou dobře. Moc rád baští. Je velmi vynalézavý pokud se jedná o to, jak se dostat k něčemu co mu chutná. Většinu dne prospí, ale stále hlídá aby byl blízko člověka. Kvůli zanedbaným drápkům má na levé přední nožce trvalé změny a hůře chodí. I když má procházky rád, daleko nedojde. Hůře vidí a slyší jen to co chce (klapnout lednici). Humberto by byl skvělým společníkem pro babičku nebo dědečka, kteří by ocenili jeho touhu po lidském kontaktu.

Více fotografií naleznete zde.

23. 9. 2014 - Od minulého týdne nám Humberto začal dělat starosti. Začal být bez zájmu o okolí, nechtěl chodit ven, potřebu začal vykonávat pod sebe a celkově se jeho zdravotní stav velmi zhoršil. Stav jsme konzultovali s veterinárním lékařem, byla nám po zvážení všech zdravotních problémů s ohledem na jeho věk doporučena euthanazie a nebo možnost vyčkat ještě pár dní, zda se situace nezlepší. Bohužel Humbík si již svůj život nedokázal užívat a ztrácel se čím dál více před očima a tak jsme mu dnes s pomocí lékaře pomohli odejít :( Lékař konstatoval selhání ledvin. Nového domova se nedočkal, ale dožil v klidu a teple u depozitní tety. Budeš nám chybět dědulo.

10. 7. 2014 - Po vyšetření Humberta bylo zjištěno že srdíčko i krevní testy na funkci jater a ledvin jsou v pořádku. Byla mu tedy dána narkóza, aby mu mohly být pořádně ošetřeny přerostlé drápky, silný zubní kámen, velké bradavice a odstraněn nádor u ocásku. Přestože nádor na první pohled nevypadal nijak nebezpečně, bylo nakonec moc dobře, že jsme se rozhodli nechat ho odstranit. Nádor byl obrovský, hodně krvácel a už začínal zarůstat do střev. Vzorek jsme nechali poslat na testy. Nyní je již Humberto vzhůru a odpočívá v pelíšku.

 

 

24. 6. 2014 - Dnes jsme přijali do domácí péče pejska, který byl 1. 6. 2014 nalezen v Hrdějovicích a byl do této doby umístěn u našich kamarádů z Animal-Rescue.