Vzpomínáme

Jessi byla uspána


kříženka staforda, fena, 9 let, KASTROVANÁ, č. mikročipu 981020009691502

Jessi je starší dáma, k lidem je velmi kontaktní, mazlivá, má ráda i malé děti. U předchozích majitelů nebyla s jinými pejsky v kontaktu, a tak někdy působí v blízkém kontaktu s cizími psy trochu nervózně, ale když se jí dá chvilka času, rozkouká se a pak s nimi nemá problém. Venkovní pobyt jí nesvědčí, je ráda doma, hezky v teple. V bytě je hodná, neničí, samotu zvládá také dobře. Je čistotná, na vodítku chodí pěkně. Je již bohužel zcela hluchá, ale její úžasná povaha a nenáročnost toto kompenzuje.

Více fotografií naleznete zde.

26. 11. 2014 - Dnešní dopoledne Jessinka trávila opět na veterině :-( Další sona a měření srdeční činnosti, další krevní testy. A konečná diagnóza - oboustranné selhávání srdce, pleurální efúze, nádorový proces v dutině hrudní (plíce, pleura). Vzhledem k nepříznivé až infalustní prognoze, kdy bychom byli pomocí léků schopni na chvíli pouze oddálit nevyhnutelné a vzhledem k tomu, že Jessinka již neměla žádnou radost ze života (nechtěla chodit ven, nechtěla se mazlit, nechtěla jíst - jídlo jí muselo být podáváno stříkačkou přímo do krku) jsme se rozhodli, že její trápení ukončíme a nechali jsme ji uspat.

Je nám velmi líto, že ač měla vidinu na novou rodinu a na normální život, nebylo jí to dopřáno, snad jsme jí alespoň ulehčili odchod a nenechali ji trpět.

24. 11. 2014 - Dnes opět sono a konzultace s další veterinářkou, na sonu se u srdíčka objevuje výrůstek, stěna se zdá být tlustší než je obvyklé. Zítra ji ještě čeká podrobnější měření srdeční činnosti a podrobnější vyšetření ledvin (i když krevní testy před operací 4.11. nenaznačovaly problém).

23. 11. 2014 - Jessinky stav se prudce horší, proto i když je neděle, vytáhneme naše ochotné veterináře z domácí pohody a dělá se sono a RTG. Bohužel se zjišťuje, že problém je v srdíčku. V hrudníku je volná tekutina a ta způsobuje zhoršující se dýchání. Dostává tedy injekčně léky a zítra ráno máme přijet na kontrolu, zda se akutní stav zlepšil a pak se bude stanovovat další diagnóza :-(  

22. 11. 2014 - Ač se zdálo, že BARF bude pro Jessi to pravé, dnes nás vyvádí z omylu a odmítá přijímat i takovouto stravu. Navíc se nám zdá, že se přidávají další obtíže jako zhoršené dýchání. V pondělí tedy necháme udělat opět krevní testy (dělali se pře doperací 4. 11.), sono a další vyšetření.

20. 11. 2014 - Jelikož Jessi stále hubne a odmítá již krmení jako jsou granule, vařené maso, vývary, konzervy atd., vyhledali jsme paní, která se zabývá přírodní léčbou, ta jí namíchala bylinné kapky na podporu chuti k jídlu a na zlepšení psychiky (Jess je totiž na pohled velmi smutná, asi toho na ní bylo za posledních pár týdnů mnoho změn) a zkusíme nyní syrovou výživu BARF. Zároveň objednáváme Bachovy kapky sestavené přímo na míru. 

14. 11. 2014 - Stehy po operaci odstraněny a provedeno přeočkování kombinované vakcíny. Kůže na hrudníku stále není úplně v pořádku a tak jsou Jessince naordinovány hojivé koupele a mastička. Větší starosti nám ale dělá to, že Jessinka hubne a v jídle je čím dál více vybíravá.

4. 11.2014 - Jessince se hrudník již lepší a tak může podstoupit operativní odstranění malých nádůrků na zádech a krku. Stále bere ATB.

27. 10. 2014 - Jessince se na hrudi objevila jakási vyrážka, veterinář konstatoval, že s největší pravděpodobností se jedná o alergickou reakci na něco. Hrudník jí oholil, nasadil antibiotika (jelikož jsou tam zánětlivé buňky), dezinfikujeme a stříkáme roztokem na zahojení.

14. 10. 2014 - Jessi byla dnes naočkována a načipována č. mikročipu 981020009691502.

3. 10. 2014 - Dnes jsme do péče přijali devítiletou fenku křížence staforda. Její majitelé jsou staří lidé, kterým tam fenku zanechal syn. Rodiče jsou již úctihodného věku a fenku již nezvládali ani venčit.