.
Cibela CZ

Přepadovka ve Vlašimi

28.12.07 Jsme provedli neohlášenou návštěvu v záchranné stanici pro divoce žijící zvířata ve Vlašimi. Tedy neohlášenou - volali jsme asi půl hodiny před naším příjezdem, že se k nim jedeme podívat. Chtěli  jsme neplánovaně provézt „ kontrolu“ místa a organizace, se kterou chceme spolupracovat. Přivítaly nás tři milé dámy, které nás zavedly do prostor tvořících zázemí záchranné stanice, kde zrovna probíhala kontrola části ježků, kterých mají momentálně 101. Zde začalo vzájemné „prověřování“. Vysvětlili jsme si, co od vzájemné spolupráce očekáváme a jaké máme jako Cibela o.s. podmínky spolupráce. Nicméně zapálení, se kterým o „svých“ zvířatech, práci a problémech vyprávěly, v nás navodilo dojem, že zde skutečně je dobro zvířat na prvním místě. Tento dojem se dámám ze záchytné stanice během naší návštěvy podařilo v nás ještě opakovaně utvrdit.

vlasim

Provedly nás velmi ochotně po celém objektu a musíme říci, že ač jsme přišli „zcela“ neohlášeni tak všechna zvířata byla nakrmena, všude bylo krásně čisto a celkový dojem je prostě úžasný. Viděli jsme: Vodní želvičky( tedy ony to ani želvičky moc nebyly, spíš pěkně velké želvy) které byly odchyceny ve volné přírodě. Vypustili je tam jejich původní majitelé, když z roztomilé malinkaté želvičky se vyklubala želva jako talíř a zřejmě své majitele omrzela, nebo začala obtěžovat svými nároky. Takže i zde, v záchytné stanici pro divoce žijící zvířata jsme se přesvědčili o lidské hlouposti a nezodpovědnosti, stejně jako je tomu v útulcích pro domácí zvířata. Bohužel nás o těchto lidských vlastnostech přesvědčily ještě několikrát.

Dále zde jsou po různých objektech rozmístěni výše zmiňovaní ježečci v různých stádiích zazimování a fyzické kondici.

Holubi a hrdličky jsou zde poměrně častými klienty a tak venkovní voliéra je pro ně dělaná na míru.

Krkavci velcí nás uvítali již při našem příjezdu svým voláním typickým hlasem. Mám pro ně velkou slabost- jsou to neuvěřitelně inteligentní zvířata. Tito ptáci jsou hendikepováni svým ochočením a tak je také nelze vypustit do volné přírody pro svou nebojácnost k člověku, který je zvířatům největším nepřítelem…

Svou voliéru má také volavka popelavá

Čápi bílí a čáp černý, umístění ve venkovním výběhu, patří mezi fyzicky hendikepovaná zvířata, která musí trávit zbytek života ve svém výběhu a nejsou bohužel umístitelní do volné přírody.

vlasim


Káně lesní patří mezi nejčastější „klienty“ se zraněním. Dále z dravců zde jsou: poštolka obecná, ostříž lesní a další.

Hopsáním nás přivítala kavka obecná, která utrpěla zlomeninu křídla a bohužel došlo ke špatnému srůstu a je tedy odkázána na péči zdejších lidí.

No a co patří mezi silný zážitek je vidět pár výrů velkých - podívejte se do těch očí…

vlasim

Dále tu mají sovy pálené, jejichž obličej a černé korálky jsou úchvatné. Ve stanici jsou dále puštíci obecní.

Jsou zde i další zástupci savců a to kuna skalní a perlička na konec - rys ostrovid. Rys je absolutně dokonalá "kočka". Koukat mu zblízka do tváře je také úžasné.

vlasim

Takže jak sami vidíte výčet a rozmanitost je opravdu veliká. A jelikož se jedná o neziskovou organizaci, která je provozována hlavně z darů, rozhodli jsme se, že i sem budeme směrovat naši pomoc. Pomoc, která by nemohla být uskutečněna bez vás. A to jak finanční, materiální, ale také i fyzickou - pořádají různé akce na podporu a ochranu divoce žijících zvířat. Informace o těchto akcích najdete jak na stránkách záchytné stanice, tak o nich budeme informovat i na našich stránkách!

vlasim

No a samozřejmě jsme předali  dary které jsme přivezli zvířatům k Vánocům. Jednalo se o 20ks velkého balení  dětských piškotů, 3kg žíhané slunečnice, 1kg lesknice, 1kg rozinek, 0,5kg nesolených celých burských oříšků, 2kg sekaných burských oříšků přímo pro ptáky, 7kg kvalitních kočičích granulí, 4ks superpremiových kočičích konzerv, 10ks odblešovacích přípravků Arpalit, 4ks Avejodin a 4ks AkutolVet. Dar byl v celkové výši 2.300,-Kč.

vlasim





ZPĚT