Vzpomínáme

Scherry zemřela


kříženka, fena, cca 5 let, KASTROVANÁ

Scherry se v domácím prostředí vůči lidem projevovala agresivně a nebála se přiběhnout, kousnout do nohy a rychle zase utéct, ale po kastraci byla dočasně převezena do náhradního ubytování a zde se projevuje úplně jinak. Vrtí na nás ocáskem, v pohodě si od nás bere jídlo z ruky, i při krmení se nechá pohladit a celkově i ona sama vyhledává kontakt s námi a nechá se bez problémů pomazlit a sama se vnucuje, leze na klín a vyžaduje pozornost. Za plotem je to perfektní hlídač, který Vám do domu žádného zloducha nepusí. Ve smečce v původním domově se chovala velice dominantně, ale u nás s ostatními pejsky nemá problém, asi pochopila, že nemusí o nic bojovat - o pozornost, o jídlo atd. Je vhodná pro chovatele, který již má s pejsky nějaké zkušenosti.

Více fotografií naleznete zde.

10. 3. 2012 - Scherry se celý den chovala naprosto normálně, mazlila se, byli jsme na vycházce, papkala a kamarádila se s ostatními pejsky. Po příchodu z vycházky však u ní najednou nastaly komplikace (pooperační - po kastraci, která byla provedena před 9-ti dny). I přes veškeré úsilí a veterinární péči se ji nepodařilo zachránit. Zemřela kolem 12 hodiny večer na operačním stole :( Snad je Scherrynce v psím nebíčku už lépe a bude vzpomínat na ty hezké chvilky, které s námi prožila :(

7. 3. 2012 - Scherry se dnes kamarádila i s ostatními pejsky (zprvu jsme z toho měli strach, v původním domově se chovala dominantně, ale u nás s ostatními nemá problém, asi pochopila, že nemusí o nic bojovat - o pozornost, o jídlo atd.), zítra poprvé zkusíme obojek a vodítko. Je to veliký mazel, leze sama do klína a vnucuje se.

5. 3. 2012 - Scherry se v domácím prostředí v Hranicích vůči lidem projevovala agresivně a nebála se přiběhnout, kousnout do nohy a rychle zase utéct, ale po kastraci byla dočasně převezena do náhradního ubytování a zde se projevuje úplně jinak. Vrtí na nás ocáskem, v pohodě si od nás bere jídlo z ruky, i pro krmení se nechá pohladit a celkově i ona sama vyhledává kontakt s námi a nechá se bez problémů pomazlit. Za plotem je to perfektní hlídač, který Vám do domu žádného zloducha nepustí. Ve smečce se chovala velice dominantně, nyní je však pouze s Lusy a k té se najednou chová mírumilovně. Fenka není vhodná k začátečníkům, ale nebude tolik problémová, jak jsme si zprvu mysleli.

1. 3. 2012 - Scherry byla vykastrována a převezena do jindřichohradeckého depozita, za 10 dní (po rekonvalescenci) bude převezena zpět do Hranic.

16. 2. 2012 - Scherry žije prozatím v obci Hranice, kde v nevyhovujících podmínkách žilo 23 psů a další drobné zvířectvo. Více o této kauze se dočtete zde