Vzpomínáme

Lejla byla uspána


kočka, 3-5 let, KASTROVANÁ (ev. číslo 2020/04/09)

Kočičky Lejla a Cyrila se k nám dostaly od syna majitelky, která se v prosinci vytratila z místa bydliště, zajistila kočkám hlídání na cca 2 týdny a přestala se všemi komunikovat. Jelikož se o kočky již nemá kdo starat, umístil je syn majitelky k nám. Kočičky byly zvyklé žít v bytě, více informací o nich bohužel nemáme.

Lejla je drobnější kočička, čistotná, je to kočička zvláštní povahy. Sama se i přijde pomazlit, ale pokud se jí jen trochu znelíbíte, neváhá vám jednu packou ubalit. Na ostatní kočičky je zvyklá.

Lejla navíc trpí jakýmsi záhadným zdravotním problémem (více popsáno pod fotkou) a musí 1x denně brát malé dávky kortikoidů a kyseliny listové.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec) 

Více fotografií naleznete zde.

 

1. 9. 2021 - Lejly stav byl jak na houpačce, někdy lépe, jindy hůře - žádná léčba nikdy nepomohla, její stav se lepšil a horšil bez logických důvodů. Z veterinárního hlediska nebylo jak více kočičce pomoci, dostávala podpůrnou terapii a dohoda s veterináři zněla, dejte jí tolik času, kolik uvidíte, že je schopná prožít kvalitně a až se zhorší natolik, že to nebude k tomu, dojeďte a ukončíme to. Lejla si vybojovala spoustu měsíců, ačkoli již během Vánoc to vypadalo bledě a my nečekali, že s námi vydrží do nového roku. Dnes ale nadešel její čas. Prudké zhoršení a tak, i když vždy ještě člověk jede s nadějí, že to třeba nebude tak špatné, jsme dnes Lejlu nechali odejít.

3. 12. 2020 - Krve opět špatné, Lejla hubne. Tentokrát je posíláme ještě na specializovanější vyšetření do laboratoře.

17. 10. 2020 - Krve jsou již téměř v normě. Co se uvnitř Lejly děje nikdo nechápe.  

29. 9. 2020 - Nový odběr krví, lepší výsledky.

15. 9. 2020 - Jelikož při jakémkoli pokusu o snížení dávky kortikoidů, začala Lejla zvracet, domluvili jsme se opět na celkovém vyšetření. Sono nic neodhalilo, ale krev je opět špatná. Nízké červené krvinky bez náznaku tvorby nových. Na podrobnější vyšetření zasíláme tedy ještě krev do spec. laboratoře. Kočička je ale bez jakýchkoli klinických příznaků onemocnění, což se sice může jevit jako dobré, ale na druhou stranu to komplikuje zjištění toho, kde je problém.

22. 7. 2020 - Krve jsou již naprosto v normě. ATB můžeme tedy vysadit. Kortikoidy snižujeme četnost aplikace.

7. 7. 2020 - Opět kontrola na veterině, krve se opět o fous zlepšují, což je dobře, nicméně nám Lejla stále trochu zvrací i přes léky na zvracení. Naštěstí ale přibírá, dostala tedy další dávku antibiotik (1 má injekčně na 14 dní a další dostává denně v tabletkách) a malou dávku kortikoidů. Za 2 dny uvidíme, zda to zabralo.

25. 6. 2020 - Lejla nám začala zvracet, sice baští sama, ale co je to platné, když zvrací :-( Opět jsme tedy jeli na veterinu, znovu se jí brali krve, červené krvinky jsou již v normě, bílé ještě ne, ale je pokryta antibiotiky (2 druhy). Dostala tedy léky proti zvracení a léky na vředy v trávicím traktu.

19. 6.2020 - Kontrolní krve ukázaly, že se červené krvinky regenerují a tvoří se nové a bíle opět o trochu klesly (což je dobře).

15. 6 2020 - Dnes se dělalo kontrolní vyšetření krve. Červené krvinky opět poklesly (již minulý týden byly pod spodní hranicí), ale ne zase tak výrazně, takže anémie stále trvá a bílé, které byly velice vysoké (místo 17 tis. byly 42 tis.), jsou sice stále nad normu, ale již ne tak výrazně, což je dobrý posun. Nicméně vyhráno zdaleka není, ale Lejla již začíná sama baštit, což nás naplňuje optimismem.

12. 6. 2020 - Tak výsledky testů kalicirirózu potvrdili a ještě herpesvirózu a chlamydie. Lejla již sama nebaští, takže krmíme ze stříkačky, včera dostala další léky na imunitu, bere ATB a uvidíme, jak zabojuje.

9. 6. 2020 - Leyle dnes začalo téct z oka a chovala se zvláštně. Sama za námi přišla a neprskala na nás, což bylo sice milé, ale divné a jelikož její kolegyně z původního bydliště měla zásadní zdravotní problém (bohužel jsme ji včera museli nechat uspat), rychle jsme jeli na veterinu. Klinicky na ní nebylo nic shledáno, krom výtoku z oka, ale pro jistotu se dělaly krevní testy a ty nám všem vyrazily dech. Anémie a vysoký počet bílých krvinek značící zánět kdesi v těle. Dostala tedy léky na podporu imunity, 2 druhy ATB a pro jistotu se ještě posílají stěry z tlamičky do laboratoře, jelikož zde je podezření na kalicivirozu, na kterou jsou sice kočičky očkované, ale kdo ví.

6. 5. 2020 - Lejla byla dnes na kastraci, ale zjistilo se, že již kastrovaná byla.

29. 4. 2020 - Kočičky Lejla a Cyrila se k nám dostaly od syna majitelky, která se v prosinci vytratila z místa bydliště, zajistila kočkám hlídání na cca 2 týdny a přestala se všemi komunikovat. Jelikož se o kočky již nemá kdo starat, umístil je syn majitelky k nám. Kočičky byly zvyklé žít v bytě, více informací o nich bohužel nemáme.