Vzpomínáme

Harry byl uspán


kříženec labradora či německého ovčáka, pes, 8 let, KASTROVANÝ, č. mikročipu 981020009577698

Osmiletému Harrymu zemřel majitel a dědicové se o něj nemohli postarat. Harry je hodný a mazlivý pes,na vodítku trochu divoký.To je nejspíš způsobeno tím,že na vycházky nikdy moc nechodil a tak jej vše moc zajímá.Svůj dosavadní život prožil je zavřený v kotci nebo přivázaný na provaze o délce cca 3m. Rád by prožil svůj důchod u člověka,který mu ukáže krásu volného pohybu a procházek. Je ve skvělé kondici, na přední nožce má nádor, který se pomalu zvětšuje, nijak zvláště ho to však neomezuje, denně však musí brát prášky.

Více fotografií naleznete zde.

16. 9. 2013 - Po dlouhém a rozvážném přemýšlení jsme se dnes rozhodli Harrouška nechat uspat. Nožička ho již velmi bolela, nádor na ní byl již velikosti tenisového míčku a neustále se zvětšoval, otoky celé nožičky měl téměř každý týden a zvýšení dávky prášků nebylo možné, neboť i tak již bral velmi silnou dávku. Téměř každý týden byl na veterině a žádné velké zlepšení nepřicházelo. Neměl už zájem o nic jiného než o žrádlo, nechtěl již ani chodit na vycházky. Šance na umístění Harroušek neměl již téměř žádné a život v kotci bez naděje na změnu není životem, který by si zasloužil. Vzhledem k jeho vážnému stavu jsme se tedy rozhodly jeho utrpení ukončit a poslat ho tam, kde ho již nebude nic bolet :( Moc nás to všechny mrzí, byl to skvělý kamarád a jeho utrácení bylo pro nás velmi bolestivé :´(

21. 8. 2013 - Harryho stav se opět zhoršil, je závyslý na prášcích, které denně bere, bez nich není již schopen fungovat. Otok se mu vrátil po snížení dávky prášků,  dávka musela být znovu navýšena a vše je nyní v pořádku. Doživotně bude muset tyto prášky brát.

8. 8. 2013 - Harry vše zvládl a už zase běhá jak za mlada, otok mu opadl a neomezuje ho. Naštěstí vše dobře dopadlo a Harryho snad čeká ještě pár let pěkného života.

31. 7. 2013 - Harryho stav se rapidně zhoršil, otekla mu přední noha, na které má nádor a téměř již na ni nechodí. Otok je obrovský a velmi ho omezuje, k tomu již třetí den bojuje s vysokou teplotou kolem 41 stupňů. Již třetí den jezdíme na veterinu a zatím bez známky zlepšení, pokud se jeho stav urychleně nezlepší budeme nuceni Harrouška uspat, neboť má velké bolesti :(

25. 7. 2013 - Histologie Harryho bohužel nedopadla dobře. Jedná se o nádor, který se zvětšuje, zhoubný s největší pravděpodobností není, ale je již tak velký, že není možné ho vyoperovat. Harryho nádor prozatím nikaj neomezuje, pěkně chodí, plave a užívá si života.

18. 7. 2013 - Harry již při příchodu měl na přední nožce útvar kulovitého tvaru, tento útvar se začal zvětšovat, a proto jsme nechali provést histologii a čekáme nyní na výsledky.

28. 6. 2013 - Harry byl dnes naočkován a načipován č. mikročipu 981020009577698.

22. 6. 2013 - Dnes byl Harry převezen do našeho jindřichohradeckého depozita, cestu snášel bel problémů a byl velmi hodný.

10. 6. 2013 - Dnes jsme do péče přijaly 8-mi letého křížence německého ovčáka. Majitel zemřel a dědicové se nemohli o psa postarat. Harry prožil celý svůj život v kotci nebo přivázaný na provaze, moc rád by poznal co je to volnost a procházky. Pejsek byl kvůli plné kapacitě pejsků dočasně přijat do naší spolupracující organizace - Depozitum Beruška v Kolíně. V průběhu pár týdnů bude převezen do Jindřichova Hradce.